Dramsko-akcijsko istraživanje mobbinga na radnom mjestu – anketa i radionice

1
582
Foto: Pixabay
Centar za kulturu Trešnjevka po drugi puta organizira putem ankete i radionica dramsko-akcijsko istraživanje mobbinga na radnom mjestu. Anketa se može ispuniti anonimno online od 17. srpnja do 14. rujna 2023. dok radionice započinju od 21. rujna 2023. u Društvenom domu Prečko (Prečko 2a), a završavaju javnim nastupom 12. studenoga 2023. u Centru za kulturu Trešnjevka. Radionice će voditi autor dramsko-akcijskog modela istraživanja dr.sc. Ivan Hromatko te stručnjakinja iz područja dramskog-prakticionerstva (posebice one u tradiciji Augusta Boala) prof. Tijana Gojić.
 
Iako postoje bezbrojne vrste mobbinga, bitno obilježje svakog takvog nasilja je šutnja – kako onih koji trpe nasilje na radnom mjestu, tako i onih koji mu često svjedoče. U odgovoru na taj gorući problem današnjice, Centar za kulturu Trešnjevka organizira dramsko-akcijsko istraživanje mobbinga na radnom mjestu – prvenstveno kako bi omogućili onima koji trpe nasilje da istraže i suoče se s tim nasiljem, ali jednako tako, kako bi svima nama, bili nasilnici, žrtve ili promatrači ukazali na ovaj problem (završnim javnim nastupom) i pobliže ga stručno upoznali, tj. kako bi provedbom istraživanja stekli bolji uvid u stanje na “terenu”. Dakle, program je namijenjen odraslima koji su ovaj problem iskusili ili ih profesionalno interesira (npr. studenti, poslodavci koji se žele pobliže upoznati s ovim problemom).

Oni koji se uključe u dramsko-akcijske radionice (četvrtkom od 19 do 21 sat, od 21.9.2023. do 9.11.2023.) će ne samo istražiti problem mobbinga i upoznati se s drugima koji trpe od tog nasilja, nego će i imati priliku javno ukazati na taj problem – kratkim autorskim performansom na 5. UPSET ART festivalu inkluzije (12.11.2023. godine) u Centru za kulturu Trešnjevka.

 

1 COMMENT

  1. super…trebali ste mene pozvati u radionicu da Vam objasnim na vlastitom primjeru Å¡to je u istinu mobbing na radnom mjestu, koje su osobine mobbingera tj poslodavca i koje su patnje mobingiranog odnosno koje straÅ¡ne posljedice može ostaviti na mobbingiranog to zlostavljanje ako se istog časa kad se to primijeti, ne da otkaz i makne iz otrovne sredine. Jer da se razumijemo, mobbinger nikada ne ide u mobbing potpuno sam, već ima nekoliko “prisnih” djelatnika. svojih pijuna koji su zapravo njegova produžena ruka i koji su zapravo jako dobro nagraÄ‘eni za pomaganje Å¡efu u cijeloj toj zločinačkoj akciji. (Denis Kožljan. mobbingirana, jedina u Istri kojoj je prije 15 godina dokazan vjeÅ¡tačenjem u Zagrebu mobbing) i priznat zbog nanesene boli morala u inv. mirovinu)

Comments are closed.